English
Latvian
Reklāmkarogs
IZGLĪTĪBA

Latvijas Fotogrāfijas muzejs vada izglītojošas un izklaidējošas programmas bērniem, studentiem un pieaugušajiem. Piedāvātas tiek arī praktiskas ekskursijas skolēniem, kurās viņi var izmantot un papildināt savas zināšanas ne vien fotogrāfijā, bet arī vēsturē un fizikā. Lūgums apmeklējumu pieteikt iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi info@fotomuzejs.lv, norādot apmeklējuma laiku un dalībnieku skaitu, vai zvanot uz tel. nr. 67222713.

Muzejs aicina piedalīties izglītojošajā programmā „Senā fotogrāfijas recepte”. Programmā tiek demonstrēts, kā agrāk tika attīstītas stikla plates un filmiņas, kā salonā strādāja fotogrāfs. Mūsdienās, kad parasti tiek izmantoti digitālie fotoaparāti, filmu attīstīšanas un kopēšanas process bieži tiek uztverts kā brīnums. Muzeja speciālisti raksturo iepriekš izmantotās fotokameras, dod rokās paturēt stikla plates negatīvus, kā arī ļauj pašiem izmēģināt spēkus filmu tīšanā. Programmas ilgums: 1 stunda (vai atbilstošs auditorijas vēlmēm).

Latvijas Fotogrāfijas muzejs nodrošina radošo ekskursiju bērniem un pieaugušajiem ar īpašām vajadzībām (intelektuālās un garīgās attīstības traucējumiem).  Ekskursijā tiek sniegts ieskats fotogrāfijas uzņemšanas un izgatavošanas procesā. Dalībniekus iepazīstina ar fotogrāfa darbu 20. gadsimta sākumā un mūsdienās, salonfotogrāfiju, tās galvenajām iezīmēm, atšķirību starp agrīno fototehniku un mūsdienu digitālajiem fotoaparātiem. Šīs nodarbības uzdevums ir palīdzēt apgūt jaunas zināšanas par fotogrāfiju caur radošu un praktisku darbošanos. Programmas ilgums: 40 minūtes – 1 stunda (vai atbilstošs auditorijas vēlmēm).

Muzejā iespējams noorganizēt muzeja speciālistu lekcijas. Šobrīd pieejami ir četri lasījumi – vēsturnieces Daigas Jamontes lekcijas „Fotogrāfijas nozares attīstība Latvijā 19. gadsimtā. Sociālekonomisko faktoru ietekme” un „Fotogrāfijas pirmie gadi Latvijas teritorijā”, kā arī viņas lasījums par brāļiem Bokumiem, kuri strādāja kā fotogrāfi Liepājā 20. gadsimta sākumā, un fotogrāfu Žani Legzdiņu (1915-1991). Ja vēlaties noklausīties kādu no lekcijām, lūdzu, sazinieties ar muzeja speciālistiem, zvanot uz tel.nr. 67222713, lai vienotos par laiku un norisi.

Muzejā tiek rīkoti arī dažādi tematiskie pasākumi – tikšanās ar izstāžu autoriem, diskusijas un sarunas par tematiem, kas aktuāli fotogrāfiem. Sekojiet informācijai sadaļā „Jaunumi” vai Fotogrāfijas muzeja „Facebook” lapā https://goo.gl/nKnZ9g

Ja Jums ir ierosinājumi vai priekšlikumi, lūdzu, rakstiet uz info@fotomuzejs.lv