MUZEJAM JAUNA GRAFISKĀ IDENTITĀTE
„Latvijas Fotogrāfijas muzejam ir izveidota jauna, laikmetīga grafiskā identitāte. Tās autors – Sandijs Ruļuks no dizaina studijas Hungry Lab. Logotips konstruēts, grafiski atainojot lēcas darbības principu.  Tehniskais rasējums ir padarīts vienkāršots un abstrahēts, tādejādi vēršot zīmi elastīgu, variējamu un radot iespējamu pat tās apspēlēšanu asprātīgos zīmējumos. Lai pastiprinātu tās dinamiku un vairotu kustības efektu, zīmei piemērots fons slīpa taisnstūra formā, vienlaicīgi atvieglojot tās lietošanu arī dažādās – raibās vai specifiskās – kompozīcijās. Slīpā līnija virzīta kā identitātes raksturīgākais elements – tā ieviesta gan ielūguma un plakāta, gan vizītkartes maketos un mājas lapas dizainā. Logotips paredzēts gan melnbalts, gan sarkans, fona krāsa iespējama dažāda. Sandijs Ruļuks izstrādājis arī muzeja mājas lapas dizainu, to programmējis Ingus Evertovskis” – Anda Boluža, muzeja speciāliste.

„Jau sākumā mums bija zināms, ka muzeja līdzekļi ir ierobežoti, tādēļ jārada sistēma, kas pašiem darbiniekiem ļauj veikt izmaiņas un nepieciešamības gadījumā veidot arī jaunus materiālus. Tas radīja zināmas grūtības, jo nācās paredzēt visas iespējas, kur kaut kas varētu noiet greizi, taču beigās nonācām pie risinājuma, kas ļauj saglābāt vizuālu pēctecību ielūgumos un plakātos neatkarīgi no satura. Līdzīga pieeja tika izvēlēta arī mājas lapai – šī pati vizuālā sistēma tika sasaistīta ar modulāro dizainu” – Sandijs Ruļuks, kurš identitātes ieviešanas brīdī dzīvo un strādā Amsterdamā. www.ruluks.net

„Latvijas Fotogrāfijas muzejā bija nepieciešamas pārmaiņas gan organizācijas iekšienē, gan aktivitātēs, kas vērstas uz sabiedrību. Ar jauno grafisko identitāti vēlamies pateikt, ka pārmaiņas esam uzsākuši un šobrīd veidojam modernu, interesantu muzeja piedāvājumu” – Maira Dudareva, Latvijas Fotogrāfijas muzeja jaunā vadītāja. Skatiet rakstu žurnāla „Dizaina Studija” septembra / oktobra izdevumā.

twitter facebook instagramm draugiem