LEKCIJAS „FOTOGRĀFIJAS VALODA”
12., 13. un 14. oktobrī Spīķeros – Aleksandra Lapina lekcijas „Fotogrāfijas valoda”. Tās organizē biedrība Foto.lv sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju.  PAR ALEKSANDRU LAPINU

Aleksandrs Lapins ir fotogrāfs, teorētiķis, pētnieks, īsts eksperts fotomākslas jomā,

bez pārspīlējuma viņš tiek dēvēts par vienu no krievu laikmetīgās fotogrāfijas ievērojamākajām personībām. Laikmetīgās mākslas centrs Vinzavod Maskavā atzinis: "Aleksandrs Lapins ar savu darbību ir faktiski aizstājis Krievijā trūkstošo foto skolu pienesumu." Viņš ir ne tikai strādājis kā pedagogs trīsdesmit gadu garumā, bet arī sarakstījis divas fundamentālas mācību grāmatas par fotogrāfiju — "Fotogrāfija kā..." (Фотография как...) un "Plakne un telpa, vai dzīve ar kvadrātu" (Плоскость и пространство, или Жизнь квадратом). Tās izdotas vairākkārtēji un daudziem fotogrāfiem kļuvušas par īstenām rokasgrāmatām.

Vairāk par Aleksandru Lapinu var uzzināt vietnē www.lapinbook.ru.

Lekciju dalībniekiem ir vienreizēja iespēja uzzināt, kā fotogrāfijas valodu skaidro un interpretē Aleksandrs Lapins, un iegūt izvērstāku priekšstatu par laikmetīgo fotogrāfiju un tās vietu mākslā.

Lekcijas ir domātas gan profesionāļiem, gan fotogrāfiem, kas tikko sākuši fotografēt, foto redaktoriem un citiem fotogrāfijas cienītājiem. Lekcijas notiks krievu valodā.

LEKCIJU PROGRAMMA

Pirmdiena, 12. oktobris

16:00 - 18:30 Portfolio skate

Aleksandrs Lapins vērtēs autoru portfolio, sniedzot konsultācijas. Dalībai tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, rakstot uz info@foto.lv! Vietu skaits ir ierobežots. Dalības maksa - 5 LVL

19:00 - 21:30 Lekcija. Attēlojuma valoda. Atveida un nozīmes attiecības. No formas pie satura.

Ieeja bezmaksas

Otrdiena, 13. oktobris

19:00 - 21:30 Lekcija. Reportāžas veidi. Detaļas fotogrāfija. Momenta fotogrāfija. Situācijas fotogrāfija. Attēlojošā fotogrāfija. Kompozicionālā fotogrāfija. Darbs ar kompozīciju. Fotogrāfijas analīze. Analīzes piemēri.

Apmeklējuma maksa - 3 LVL

Trešdiena, 14. oktobris

19:00 - 21:30 Lekcija. Fotogrāfijas novērtējums un analīze. Problēmas izziņa un risinājums. Fotogrāfiskuma jēdziens. Fotogrāfiskums un mākslinieciskums. Fotogrāfijas māksla un fotomāksla. Fotogrāfiju analīzes piemēri.

Apmeklējuma maksa - 3 LVL

ADRESE UN KONTAKTI

Lekcijas notiks Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejā Spīķeros (Maskavas iela 12/1, Rīga). Satiksme: 3., 7. un 9. maršruta tramvajs (pietura „Maskavas iela”). Papildu informācija: Jeļena Spasova, tel. 26120611, info@foto.lv

twitter facebook instagramm draugiem