MUZEJU NAKTS PASĀKUMU PROGRAMMA

LFM Muzeju nakts ietvaros 19. maija vakarā aicina viesus apmeklēt divas izglītojoši - izklaidējošās programmas. LFM vēsturiskās ekspozīcijas zālē paredzēta programma „Cilvēks un jūra”. Uz lielā ekrāna tiks projicēti aizraujoši foto stāsti par cilvēkiem un viņu attiecībām ar jūru visdažādākajos aspektos.

Savukārt 2. stāva izstāžu zālē Muzeju nakts apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt programmu „Miera osta”, kas apmeklētājiem piedāvās baudīt iluzoru pusnakts atpūtu pie jūras tepat Vecrīgā, Mārstaļu ielā 8, un aicinās nogurušos muzeju nakts apmeklētājus uz mirkli apstāties, nesteigties un atpūtināt kājas no lielā skrējiena caur muzejiem. Apmeklētāji varēs vērot jūru fotogrāfiju projekcijās, kurās būs pārstāvēti tādi izcili fotogrāfi kā Juris Benjamiņš, kas ceļojis kopā ar slaveno zemūdens pētnieku Ž.Ī. Kusto un uzņēmis zemūdens fotogrāfijas, Latvijas fotomākslas klasiķis Jānis Rieksts ar savu skatījumu uz jūru, Modris Rubenis, kura smalki niansētās krāsu fotogrāfijas atklāj mierpilnās jūras burvību, Egons Spuris un viņa skarbi poētiskās jūras fiksācijas kā arī fotogrāfijas no Liepājas fotokluba „Fotoast”. Vakara gaitā aktieris Jāzeps Podnieks un mūziķe Līna Birzaka vienosies kopējā literāri muzikālā improvizācijā, izmantojot fragmentus no Alessandro Bariko grāmatas „Okeāns un jūra”. Tādējādi „Miera osta” kļūst par interaktīvu, mazliet meditatīvu pusnakts piedzīvojumu pie jūras.

Pasākuma programma:
19.00. – Muzeju nakts 2012 sākums
19.30. – 20.00. Literāri muzikālā improvizācija. 1. epizode. „Smiltis”
20.30. - 21.00. Literāri muzikālā improvizācija. 2. epizode. ”Kā izmērīt jūru”
21.30. – 22.00. Literāri muzikālā improvizācija. 3. epizode. ”Zivis”
22.30. – 23.00. Literāri muzikālā improvizācija. 4. epizode.”Enkurs”
23.00. – 01.00. Muzeju nakts 2012 turpinās

PASĀKUMU ATBALSTA RĪGAS DOME UN WWW.PUPUMAISS.LV