JEKATERINA MARINSKA UN ALNIS STAKLE. "ARHĪVA ANATOMIJA"
 04.11. - 05.12.2010

Latvijas Fotogrāfijas muzejā no 4. novembra līdz 5. decembrim tiks eksponēta izstāde „Arhīva anatomija”, ko veidojusi māksliniece Jekaterina Marinska un fotogrāfs Alnis Stakle. Ekspozīcijā ietverti fotoattēli, ko autori atraduši pamestās mājās, padomju laika kara bāzēs un industriālās teritorijās. Tos papildinās autoru zīmējumi, kas radīti, atrastās fotogrāfijas pārzīmējot.

„Izstādes kontekstā mūs interesē ģimenes fotogrāfijas fenomens un tās arhetipiskā būtība, kas veicina skatītājā piederības sajūtas un emocionālās saiknes veidošanos pat ar vēsturiski nezināmu vēstījumu nesošām un svešām ģimenes arhīva fotogrāfijām. Atlasot darbus izstādei, uzmanību pievērsām fotoattēliem, kas ir universāli savā vizuālajā estētikā un sižetiski var tikt iekļauti gandrīz jebkuras ģimenes albūmā. Izstādi veidojam kā ģimenes fotogrāfijas dekonstrukciju, izmantojot gan zīmējumus, gan īpaši izstādei radītas instalācijas.”

Alnis Stakle (dzim. 1975) strādā kā vizuālās kultūras lektors Daugavpils Universitātē, pasniedzis fotožurnālistiku Rīgas Stradiņu universitātē. Viņa personālizstādes bijušas skatāmas galerijā „Foto Kvartāls” Spīķeros, galerijā Carre Lillē Francijā fotofestivāla Transphotographiques norises laikā, galerijā Modern Art Oxford Anglijā, mākslas centrā Vinzovod Maskavā Krievijā, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls” Latvijā un citviet. 2009. gadā izdevniecība „Neputns” laida klajā mākslas zinātnieces un žurnāla „Foto Kvartāls” galvenās redaktores sagatavoto grāmatu par autoru. Jekaterina Marinska (dzim. 1987) studē vides mākslu Latvijas Mākslas akadēmijā.

Attēli: fotogrāfijas (autori nav zināmi), zīmējums (autori - Jekaterina Marinska un Alnis Stakle; tuša, papīrs; 61x41 cm; 2010.)