"FOTODIENAS. OGRE 2012" PRESES KONFERENCE
21. jūnijā plkst. 11:00 „Foto dienas. Ogre 2012.” rīkotāji aicina mediju pārstāvjus, žurnālistus un visus interesentus uz preses konferenci, kas notiks Latvijas fotogrāfijas muzejā, Mārstaļu ielā 8, Rīgā (Ieeja muzejā no Alksnāju ielas). Biedrība „Foto klubs Ogre” sadarbībā ar Ogres novada domi, turpinot ikgadējā semināra „Egona Spura ceļš” tradīciju, šogad to veido plašākā mērogā – kā fotogrāfijai veltītus svētkus „Foto dienas. Ogre 2012.”, kas noritēs no 1. līdz 31. oktobrim visā pilsētā un novadā. Seminārs joprojām ir viens no nozīmīgākajiem Foto dienu notikumiem, kur centrālā vieta atvēlēta ārzemju un pašmāju dokumentālajai fotogrāfijai, savukārt programmas jauninājumi – grupu un personālās foto izstādes, tikšanās ar skatītājiem un jauno fotogrāfu nedēļa.
Ar Foto dienu programmu un šobrīd apstiprināto dalībnieku – viesu sarakstu iepazīstinās rīcības komitejas pārstāvji. Par līdzšinējo pieredzi un interesanto, īpaši iezīmīgo šī gada Ogres Foto dienu notikumos stāstīs, idejas autors – foto kluba mākslinieciskais vadītājs Vitauts Mihalovskis. Mākslas zinātniece un LNMM kuratore Irēna Bužinska informēs par iecerēto Egona Spura Ogres perioda retrospekciju, kas būs skatāma Ogres Vēstures un mākslas muzejā.
„Foto dienas. Ogre 2012.” dalībnieku un viesu vidū - Igors Muhins (Krievija), Algimantas Kunčius un Mindaugas Kavaljauskas (Lietuva), Kaupo Kikkas (Igaunija), Elin Berge (Zviedrija) un citu kaimiņvalstu fotogrāfi. Izstādēs un semināra laikā notiekošajā Fotogrāfu maratonā plaši tiks pārstāvēti Latvijas fotogrāfi.

Šī gada oktobris Ogres pilsētā atvēlēts fotogrāfijai. „Foto dienas. Ogre 2012” Ogrē iecerētas kā svētki pašiem fotogrāfiem un plašajai skatītāju auditorijai visā Latvijā.

Informācija par pasākumu internetā:
www.fotoklubsogre.lv

Žurnālistus laikā līdz 20. Jūnijam lūdzam pieteikties „Foto dienas. Ogre 2012.” rīcības komitejā, pie sabiedrisko attiecību speciālistes Baibas Strazdiņas (tālrunis: 200 11 792; e pasts: baiba.strazdina@inbox.lv).

Sagatavoja
„Foto dienas. Ogre 2012.”
Preses sekretāre
Baiba Strazdiņa