LEKCIJA "GLEZNOTĀJS UN FOTOGRĀFS KĀRLIS LAKŠE"
Ceturtdiena, 2. septembris - plkst. 18.00 – 19.00
Kārļa Lakšes fotoattēlu kolekcija ietver vairāk kā 3000 vienības un tā vērtējama kā unikāls materiāls, kas atklāj šķietami aizmirsta, latviešu fotogrāfijas vēstures rakstu materiālos tikpat kā neminēta autora spilgtu sniegumu. Kolekcija, kuru muzejam nodeva fotogrāfa sievas māsa 1990.gadā, bija glabāta bēniņos kastē zem skaidām. Kārlis Lakše dzīvojis un fotografējis Koknesē, par viņa darbošanos zināmi vien daži fakti. Autors ir mācījies Latvijas Mākslas akadēmijā Rīgā, taču mācības nav beidzis. Sācis fotografēt ap 1915. – 1917.gadiem. Viņa fotogrāfijās vērojama ģimenes ikdiena, ainas, kas šķitušas svarīgas pašam fotogrāfam. Tie nav pasūtījumu darbi, bet autora mākslinieciskas piezīmes, kas realizētas fotogrāfijas formā.
Lekciju lasīs un ieskatu fotoattēlu kolekcijā sniegs muzeja speciāliste, krājuma glabātāja Inga Litvina. Lekcijas sākums – plkst. 18.00, ieejas maksa – 1 LVL.
Pasākums norisinās akcijas „Mācību nedēļa pieaugušajiem” ietvaros