English
Latvian
Reklāmkarogs
BIBLIOTĒKA

Latvijas Fotogrāfijas muzeja bibliotēka uzsāka savu darbību vienlaicīgi ar muzeja atklāšanu 1993. gada 18. maijā. Bibliotēkā ir pieejamas grāmatas latviešu valodā un svešvalodās, galvenokārt angļu, krievu un vācu valodā. Bibliotēkā ir dažādas enciklopēdijas par fotogrāfijas vēsturi, autoru fotogrāfiju albumi un katalogi, kā arī grāmatas par fototehniku un ķīmiskiem procesiem. Grāmatas un periodiskos izdevumus bibliotēka saņem galvenokārt kā dažādu personu un organizāciju dāvinājumus. Muzeja bibliotēkas izveidošanu atbalstījusi Šveices, Austrijas, Nīderlandes un Japānas vēstniecība, papildinot izdevumu krājumu ar dāvinājumiem. Lielu ieguldījumu muzeja bibliotēkas izveidē devusi Helena Hofmane, Roberts Lovings, Boriss Mangolds, Vilis Motmillers, Jānis Pipars, Augusts Upītis, Eduards Voitkuns un citi.
Sadarbībā ar Rīgas Valsts 1. ģimnāziju ir izveidota elektroniska bibliotēkas datu bāze, kura lietošanai pieejama muzeja telpās.
Muzeja bibliotēku bez maksas aicināts izmantot ikviens interesents, uz vietas skatot piedāvāto literatūru (diemžēl uz mājām izdevumus neizsniedzam).

Bibliotēkas darba laiks: piektdienās no plkst. 11:00 līdz plkst. 16:00.
Lūdzu iepriekš pieteikt apmeklējumu, rakstot uz e-pasta adresi info@fotomuzejs.lv. Ja iespējams, lūdzu iepriekš norādīt nepieciešamo literatūru.